Рекомендації з нанесення фарби "HAMMERITE"

На відкритому повітрі і при контакті з вологою незахищений метал покривається окислом заліза - іржею. Якщо вчасно не вжити заходів - процес триватиме до тих пір, поки поверхня не буде остаточно роз'їдена іржею. Щоб виключити появу іржі, необхідно стійке захисне покриття, яке унеможливлює проникнення кисню і вологи. Для цих цілей англійською фірмою "Hammerite" ( "Хеммерайт") була розроблена фарба, яка отримала аналогічну назву.

Фарба hammerite "Хеммерайт" (https://www.hammerite.ua/) заснована на модифікованих Алкід з додаванням стиролу, які забезпечують найкращу адгезію зі сталевими поверхнями. "Хеммерайт" також містить бистроіспаряющіеся розчинники, що сприяє швидкому висиханню і скорочення часу міжшарової сушки. Силікони, що входять до складу фарби, підсилюють водовідштовхувальні властивості, а частки загартованого скла створюють водонепроникний бар'єр. Фарба "Хеммерайт" буває глянсовою, матовою і молотковій (обтискний). За складом різниці між матовою і глянсовою фарбами немає. Молоткова фарба містить алюмінієві пластівці, що створюють характерний "візерунчастий" малюнок. Молоткова емаль ь містить спеціальні силікони, які стабілізують "візерунчастий" малюнок і забезпечують водовідштовхувальний ефект.

Фарба "Хеммерайт" застосовується в якості антикорозійного та декоративного покриття. Наноситься на чорні і кольорові метали. Фарба "Хеммерайт" ідеально підходить для іржавих поверхонь.

Для нанесення на іржаву поверхню необхідно видалити пухкий шар іржі і бруд (для цього найкраще використовувати металеву щітку), знежирити і наносити фарбу згідно інструкції на банці.

При нанесенні на новий метал  необхідно ретельно підготувати поверхню перед фарбуванням. Такий метал має заводську мастило, що охороняє його від корозії, яку необхідно видалити. Користуючись жирним розчинником ( сольвентом або уайт-спіритом ), промийте поверхню 2-3 рази,  а потім використовуйте летючий розчинник - ацетон . Якість очищення можна перевірити фільтрувальної або промокальним папером зі звичайної учнівського зошита. Якщо на папері не залишається жирних плям - поверхня готова до фарбування.

Блискучі і гладкі металеві поверхні необхідно попередньо зашліфувати для створення максимальної адгезії. Для цього можна використовувати дрібні металеві щітки або  шліфувальну шкурку Р-40, Р-60 .

Фарбу "Хеммерайт" можна наносити за старими лакофарбовим покриттям, так як вона сумісна майже з усіма лакофарбовими матеріалами (алкідними, акриловими, уретановими, кремнийорганическими і ін.), За винятком матеріалів на бітумній основі. Для цього необхідно дрібною металевою щіткою видалити залишилися частинки старої фарби і ретельно промити всю поверхню розчином прального порошку (або іншого миючого засобу), щоб видалити пил, бруд, мала, жири і солі. Потім ще раз промити поверхню чистою водою і висушити на повітрі.

Фарба "Хеммерайт" також придатна  для  забарвлення  гальванічних покриттів . Для цього необхідно перед фарбуванням нанести  грунт For Galvanised Metal Surfaces .

Для фарбування виробів з алюмінію і кольорових металів використовується спочатку грунт " Hammerite Special Metal Primer ".

При фарбуванні дерев'яних поверхонь необхідно спочатку всю поверхню обробити акриловим водо-розбавляти грунтом або грунтом фірми "Хеммерайт" "Anti-Rust №1". Не рекомендується наносити фарбу "Хеммерайт" прямо на дерево.

При фарбуванні зварних швів їх необхідно попередньо заґрунтувати "Hammerite Special Metal Primer",  а потім наносити фарбу "Хеммерайт" будь-яким методом.

Етапу підготовки поверхні приділяється особлива увага, так як він складає 90% успіху при фарбуванні .

Фарба "Hammerite" значно відрізняється від всіх відомих матеріалів і своїми захисними властивостями і, головне, часом затвердіння.

Фарба "Hammerite" швидко висихає на повітрі (20 - 30 хвилин), але повне затвердіння відбувається через 6 тижнів (хоча захисні властивості з'являються вже через 3 години). Тому необхідно строго дотримуватися режими і параметри нанесення фарби.

Фарба наноситься в декілька шарів (в залежності від методу нанесення і від поверхні  - від 2 до 5 шарів ). Кожен наступний шар наноситься через 20 - 30 хвилин, але не пізніше, ніж через 3 години, так як після цього починається процес затвердіння фарби і наступний шар може бути нанесений не раніше, ніж через 6 тижнів.

Режими і параметри нанесення

Фарбу "Хеммерайт" можна наносити при температурі  від 10 ° С до 25 ° С , при цьому вологість повітря не повинна перевищувати 85%. Фарбу можна наносити розпиленням, пензлем, валиком, аерозолем і повітряним розпилювачем.

1. Розпилення

Розпилення застосовується при фарбуванні великих поверхонь. При розпилюванні фарби "Хеммерайт" слід правильно підібрати в'язкість. В інструкції дано співвідношення фарби і розчинника "Brush Cleaner & Thinners"  2: 1. Це співвідношення вірно при температурі t ° = 18-22 ° С .  При температурі  понад 23 ° С краще підібрати в'язкість під себе  (тобто з огляду на тиск на розпорошення, витрата фарби і свій навик). Як правило, в цьому випадку розчинника доведеться додати, інакше буде спостерігатися паутінообразованіе як на поверхні, що фарбується, так і на соплі розпилювача. При температурі  нижче 17 ° С може спостерігатися стікання фарби з поверхні , в цьому випадку необхідно зменшити кількість розчинника.

При відсутності приладу для визначення в'язкості - віскозиметра, в'язкість можна визначити "на око" наступним чином: в чисту банку налити необхідну кількість фарби, додати трохи розчинника, дерев'яної мішалкою перемішати фарбу; при кожній новій порції розчинника піднімати мішалку над банкою, щоб визначити, чи спостерігається розрив фарби після 2-3 секунд набрякання з мішалки.

Фарбу "Hammerite" наносять в 4 шари і дають витримку між шарами 20-30 хвилин .

Для досягнення найкращих результатів необхідно 1-й шар нанести дуже-дуже тонко , практично зробити напилю, витримати 2-3 хвилини і потім наносити наступні шари. Останній шар повинен бути максимально товстий , але рівно настільки, щоб при цьому не було патьоків і напливів на поверхні, що фарбується. (При роботі з молотковими фарбами на це варто звернути особливу увагу.)

2. Нанесення пензлем.

Застосовується на невеликих плоских поверхнях і для фарбування залізних огорож складної конфігурації. Наноситься 2-3 шари . Необхідно особливу увагу приділити забарвленням країв і кутів, так як там корозія починається в першу чергу. При роботі зі складними і вертикальними поверхнями краще наносити фарбу в кілька тонких шарів (5 - 6) . Однак, треба пам'ятати, що загальна товщина повинна бути не менше 100 мкм. Краще  використовувати кисті "флейц"  з натуральної щетини.

3. Нанесення аерозольним балончиком.

Наноситься  не менше 4 шарів . Використовується на невеликих поверхнях і при підфарбовування.

Перед початком роботи необхідно протягом 3-х хвилин струшувати балончик після того, як пролунає стукіт змішуючого кульки. Фарба наноситься на поверхню тонкими шарами (так як немає можливості контролювати витрату і подачу фарби) з відстані 15-20 см. Перший шар дуже-дуже тонкий, витримка 2-3 хвилини і наступні повноцінні шари з витримкою між шарами 15-20 хвилин. Загальна товщина висохлого покриття не менше 100 мкм. (Середня товщина шару при нанесенні аерозольним балончиком 20-25 мкм.)

4.Нанесеніе валиком.

Наноситься 2-3 шари . Застосовується при фарбуванні великих плоских поверхонь. Перед початком роботи необхідно  розбавити фарбу розчинником "Hammerite Brush Cleaner & Thinners" в співвідношенні 9: 1  (на 9 частин фарби 1 частина розчинника). Використовувати краще хутряної короткошерстий або вовняний валик. Спочатку фарба наноситься на кути і кромки (для цих цілей можна використовувати кисть), а потім валиком закрашивается інша поверхня.

При роботі будь-яким методом важливо пам'ятати, що кожен наступний шар наноситься через 25-30 хвилин, але не пізніше)  ніж через 3 години.

Останній шар повинен бути товщі, ніж попередні, щоб уникнути напливів і патьоків.

Після цього часу починається затвердіння фарби, і нове покриття може бути нанесено тільки через 6 тижнів.

З огляду на ці нескладні рекомендації, можна досягти чудових результатів при роботі з фарбою "Хеммерайт" і Вам гарантовано довговічне покриття з прекрасними декоративними властивостями.

Надано компанією НПВФ БАСТИОН